At Yarışı Tahminleri

İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Veliefendi Hipodromu’nda bugün; 76 atın katılacağı, tamamı sentetik pistte yapılacak dokuz koşunun beşinde İngiliz, dördünde de Arap atlarının start alacağı ve iki 6’lı Ganyan’ın oynanabileceği bir yarış programı var. Günün en önemli yarışı, 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının KISA VADE HANDİKAP 24 TÜRK KALP VAKFI Koşusu olacak.

1. KOŞU

Birinci 6’lı Ganyan’ın ilk ayağında, 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının 2000 metre mesafeli ŞARTLI 5 Koşusu yapılacak. Sentetik pistte katıldığı on bir yarışı da ilk üç içerisinde tamamlarken bunların dördünü kazanma başarısı gösteren 2 numaralı ARSLAN, bu mesafedeki son dört koşusunda da başarılı sonuçlar elde eden 1 numaralı ANADOLU PRENSESİ ve ikinci tamamladığı bu mesafedeki son koşusu ile göz dolduran 5 numaralı HARD OFF HÜSNE, eşit şansa sahip isimlerdir.

2. KOŞU

4 ve yukarı yaşlı Arap atları arasındaki 1400 metre mesafeli KV-6 koşuda; ayağına çabuk iki safkan, SİNGAPUR ile ULUARAT’ın tempoyu oldukça yükselteceğini, bunun da en çok etkili bir sprinte sahip olan 1 numaralı SANCAR’a yarayacağını düşünüyor ve bu safkanı günün ilk bankosu olarak öneriyoruz.

3. KOŞU

4 ve yukarı yaşlı Arap atlarının 2100 metre mesafeli KISA VADE HANDİKAP 22 koşusunda, ilk defa bu denli uzun bir mesafeye çıkacak olan 2 numaralı O BİR ÇELİK ile büyük favori olarak çıktığı son yarışında beklentilerin çok altında kalan 3 numaralı AVCITOKOÇİN arasındaki mücadeleye, Vedat ABİŞ ile start alacak olan 4 numaralı LEONİDAS’ın da katılabileceğini düşünüyoruz.

4. KOŞU

İkinci 6’lı Ganyan’ın başlangıcındaki, henüz koşu kazanamamış 3 yaşlı İngiliz taylarına ait 1500 metre mesafeli MAİDEN mücadelede; yarış hayatının ilk koşusunu ikinci tamamladıktan sonra üç ay koşmayan ve Mart ayının başından itibaren idmanlarına hız veren 7 numaralı MY INVENTION ve Ahmet ÇELİK ile start alacak olan 8 numaralı RUN FOR HOPE, MAİDEN’dan çıkmaya en yakın iki isimdir. İdman pistinde oldukça formda görünen 4 numaralı HITMAN ile koşunun tek dişi tayı olan 10 numaralı DETANATOR daha sonraki ihtimallerdir.

5. KOŞU

3 yaşlı İngiliz taylarının 2000 metre mesafeli SATIŞ 1 koşusunda denk güçteki safkanlar arasından bizim tercih ettiğimiz isimler; 4 numaralı GOOD EVENING COACH, 5 numaralı SPECTRE GIRL ve 6 numaralı KING UĞUR şeklinde sıralanabilir. İdman pistindeki dereceli galoplarını bir türlü yarışlarına yansıtamayan 2 numaralı PAMUK OSMAN tatlı bir sürpriz yaparak ikramiyeyi beş haneli rakamlara çıkarabilir.

6. KOŞU

Günün en önemli yarışı olan KISA VADE HANDİKAP 24 TÜRK KALP VAKFI Koşusunda, 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atları 1500 metre mesafede birincilik mücadelesi yapacaklar. Son iki yarışını kazanırken oldukça iyi derecelere imza atan 2 numaralı EDGAR, gruptaki atlar arasında bu mesafedeki en iyi dereceye sahip olan 1 numaralı TOUCH THE CAT, dört ay aranın ardından bir yarış gören, idman pistindeki son sprintinde de ayakları yere değmeyen 6 numaralı FLUTTERSHY ve beş atta beşinci olduğu son yarışında dahi kötü koştuğunu düşünmediğimiz 7 numaralı PRINCE OF DARKNESS eşit şansa sahip isimlerdir.

7. KOŞU

4 yaşlı dişi Arap atlarının 1400 metre mesafeli KV-6 koşusunda mücadelenin; kalite olarak bu rakiplerinden üstün olan 2 numaralı HAZBALIK ile 5 numaralı BİLETÇİ KIZ arasında geçeceğine inanıyoruz.

8. KOŞU

3 yaşlı İngiliz taylarının 1500 metre mesafeli MAİDEN koşusunda; yarış hayatına bu koşu ile başlayacak olsa da, idman pistindeki mükemmel görüntüsü ile hazır olduğunu gösteren 2 numaralı MAGIC RUNNER, bize göre programdaki ikinci banko isimdir.

9. KOŞU

4 yaşlı Arap atlarının 2000 metre mesafeli HANDİKAP 14 mücadelesinde; 1 numaralı AKTER TAY, 2 numaralı AHEN TAY, 4 numaralı ESEN BATU, 5 numaralı KUNYA, 6 numaralı TOLONAY, 7 numaralı AFRAŞAH ve 10 numaralı PİYANİST kuponlarınıza yazmanızı önereceğimiz isimlerdir.

 

Yorumlarımızla yardımcı olmaya çalıştığımız İstanbul Yarış Programı’nda herkese bol şans diliyoruz.

1. Altılı Ganyan Tahmini
1. AYAK
2 , 1 , 5
2. AYAK
1
3. AYAK
2 , 3 , 4
4. AYAK
7 , 8 , 4 , 10
5. AYAK
4 , 5 , 6 , 2
6. AYAK
2 , 1 , 6 , 7
2. Altılı Ganyan Tahmini
1. AYAK
7 , 8 , 4 , 10
2. AYAK
4 , 5 , 6 , 2
3. AYAK
2 , 1 , 6 , 7
4. AYAK
2 , 5
5. AYAK
2
6. AYAK
1 , 2 , 4 , 5 , 6 , 7 , 10