At Yarışı Tahminleri

İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

İzmir Şirinyer Hipodromu’nda bugün bir 6’lı Ganyan’ın oynanabileceği, toplamda 44 atın katılacağı, altı koşuluk bir Yarış Programı var. Yarışların tümü kum piste olup, dördünde İngiliz, ikisinde ise Arap atları mücadele edecek. Günün en önemli koşusu, 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarının katılacağı HANDİKAP 22 Koşu olacak.

1. KOŞU

2 yaşlı İngiliz taylarının 1600 metre kum pist ŞARTLI 4 koşusunda, birincilik için en güçlü favorimiz kalitesi ile 1 numaralı NOEL DAY olacaktır. Ona en yakın rakip olarak, son iki koşusunda birincilik alan ve devamlı kendini geliştiren formda tay 2 numaralı VOLPİ’yi öneriyoruz. Bu iki tayla bu koşu geçilebilir.

2. KOŞU

Günün ikinci koşusunda, 4 yaşlı Arap atlarının 1400 metre kum SATIŞ 1 mücadelesinde, 4 numaralı MİKİBO ve eküri avantajı da olan 2 numaralı CANAGEL, bu koşu için ilk iki favori atımız. Ayrıca, son koşusunda bu gruptaki çoğu rakibini geçmiş ve güzel bir ikinciliği olan 7 numaralı AKSU NEHİR’i de ihmal etmememiz gerektiğini düşünüyor ve bu üç atı ayırımsız olarak kuponlara yazarak bu ayağı geçmenizi öneriyoruz.

3. KOŞU

4 ve yukarı yaşlı Arap atlarının 2100 metre kum pist HANDİKAP 22 koşusunda, dört isim diğer rakiplere göre birinciliğe daha yakın gözüküyor. Bizim buradaki sıralamamız, son Kocaeli yarışlarında birinci ve burun farkıyla ikinci olan; 6 numaralı LAZ FATİH ve 4 numaralı HIZLI EMEL, daha sonra 5 numaralı BAŞPARMAK ve  1 numaralı ANKA ATEŞİ şeklindedir. Bu dört ata eşit şans vererek bu koşuyu geçmenizi öneriyoruz.

4. KOŞU

3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının mücadele edeceği 1400 metre kum HANDİKAP 16 koşusunda, yine dört isme eşit şans verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 6 numaralı GET WIND birinciliğe en yakın gördüğümüz ilk favorimiz. Onun en zorlu rakipleri ise, 3 numaralı MUST, 2 numaralı SPEEDY KING ve 1 numaralı WIN FOR YOU olacaktır diye düşünüyoruz. Bu sıralama ile bu koşuyu geçmenizi öneriyoruz. 

5. KOŞU

3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının 1600 metre kum KV 6 koşusunda, mücadelenin 4 numaralı VAİZ ve 5 numaralı PİKO PİKO arasında geçeceğini düşünüyoruz. Bu mesafeye yatkın 3 numaralı ÇATALKAYA’dan da güzel bir koşu bekliyoruz.

6. KOŞU

Ve günün son koşusunda 2 yaşlı dişi İngiliz taylarının 1400 metre kum MAİDEN mücadelesini izleyeceğiz. Son yarışında ilk defa piste çıkmasına rağmen jokeyi Özcan YILDIRIM idaresinde erkek taylarla adeta savaşan ve çok güzel bir ikincilik alan 4 numaralı İMARUKA’yı günün tek bankosu olarak öneriyoruz.

Yukarıda yorumlamaya çalıştığımız İzmir Yarış Programı’nda tüm yarışseverlere bol şans diliyoruz.

1. Altılı Ganyan Tahmini
1. AYAK
1 , 2
2. AYAK
4 , 2 , 7
3. AYAK
6 , 4 , 5 , 1
4. AYAK
6 , 3 , 2 , 1
5. AYAK
4 , 5 , 3
6. AYAK
4